Jak należy używać smoczka?

Przyjmuje się, że pierwsze smoczki wprowadzone mogą być jeszcze przed czwartym tygodniem życia naszego dzieckaBardzo ważne informacje dla przyszłych rodziców

Przyjmuje się, że pierwsze smoczki wprowadzone mogą być jeszcze przed czwartym tygodniem życia naszego dziecka. Bardzo ważną informacją jest także to, że odstawienie całkowite nastąpić powinno maksymalnie w okolicach osiemnastego miesiąca życia. Smoczek dobierany powinien być pod samym kątem wieku naszego dziecka. Każdy przyszły rodzic powinien wiedzieć, że nieziemsko ważny jest sam kształt smoczka. Smoczki wymieniane powinny być raz w miesiącu, góra raz na dwa miesiące. Chyba nikomu nie trzeba nadmieniać, że zawsze powinny być czyste. Także się podkreśla, aby nie przywiązywać smoczka dziecko przy szyi na tasiemce. Przed kupnem lateksowego smoczka z kolei warto sprawdzić, czy dziecko na materiał nie ma uczulenia. Nie powinno się także zastępować smoczkiem piersi. Smoczki dla dzieci muszą po prostu być rozsądnie używane. Smoczek ma pomóc mamie i ją odciążyć nieco od częstych karmień, ale uważać należy, aby dziecka nie uzależnić od zbytnio częstego korzystania ze smoczka.

Rodzaje smoczków

Dobór smoczka odpowiedniego jest niesamowicie ważny. Smoczek powinien posiadać wielkość odpowiednią. Chodzi o to, że źle dobry rozmiar doprowadzić może do sporych wad zgryzu. Istotny niesamowicie także jest sam materiał, z którego smoczek jest wykonany. Powszechnie przyjęty podział dzieli na dwie grupy wiekowe smoczki. Są to smoczki dla dzieci od trzeciego do szóstego miesiąca życia oraz smoczki dla dzieci od szóstego do osiemnastego miesiąca życia. Co po niektórzy producenci oferują także smoczki dla dzieci powyżej osiemnastego miesiąc życia, ale wiele osób już twierdzi, że w takim wieku dzieciaki ze smoczka korzystać nie powinny. Inny podział smoczków się odnosi już do samego materiału, z które są one wykonane. Dostępne są smoczki lateksowe oraz silikonowe. Smoczki silikonowe są przezroczyste i nie mają żadnego zapachu ani też smaku. Lateksowe smoczki mają to do siebie, że są matowe oraz przezroczyste. Wybór niby zależy od rodziców, ale to tak naprawdę dziecko decyduje czy zaakceptuje dany smoczek czy też raczej smoczek odrzuci. Niestety musimy się dostosować do dziecka. Powinniśmy także się skupić na tym, aby smoczki kupować najlepiej w aptece. Chodzi o sprawdzone źródło. Jakiś podejrzanych aukcji na internecie nawet nie powinniśmy oglądać. Smoczki muszą mieć wszystkie atesty oraz także certyfikaty. Pamiętajmy o tym. Chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci. Musimy przy dzieciach być ostrożni oraz także mieć w zasadzie oczy dookoła głowy. Najtrudniejsze są same początki. Później będzie o wiele łatwiej.

Baby obraz autorstwa freepik – www.freepik.com